
Vi söker fler kollegor till vårt servisteam – är du vår nästa servicestjärna?
Vi söker dig som vill vara med och jobba i vår Herrgårdsbistrå, (ja, vi har valt att stava det med ett Å). Du har erfarenhet från liknande arbete och du har ett stort hjärta för mat, dryck och ett öga för detaljer. Din största styrka är att skapa den bästa av varma personliga upplevelser för våra gäster. Att du gillar att jobba i team och vara dina kollegor behjälpliga i stort som smått ser vi som en självklarhet.
Arbetsuppgifterna är främst sedvanliga restauranguppgifter såsom servering och uppdukning av både frukost, luncher, kaffepauser, middagar samt servering i konferenscentrat och vid udden. Då vi hjälper varandra över gränserna förekommer även in- och utcheckning av våra gäster.
I dag arbetar vi i hotellsystemet Visbook.
Arbetstiderna varierar över hela dagen från tidig morgon till sen kväll. Vi arbetar oftast måndag till fredag men under under vissa perioder blir det också helgarbete.
Tjänsten är heltid med tillträde snarast.
Gällöfsta Konferens ligger i härlig natur i Kungsängen mitt på det Kungliga Livgardets marker med både Mälaren och urskogen runt hörnet.
Det är 3 km från allmänna kommunikationer så måste du ha körkort och tillgång till egen bil.
Vi är medlemmar i branschorganisationen Visita och har kollektivavtal.
Naturlig – Generös – Möjliggörare – är våra ledord som bygger vårt Team Gällöfsta – Kul om du vill bli en av oss!
Välkommen med din ansökan med CV och referenser till vår restaurangchef Marianne HÄR>>
Allt gott//Team Gällöfsta